دانلود نرم‌افزار اعلان وقت استراحت و نرمش‌های محیط کار نارسیس

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

چه کار کنیم که در هنگام کار طولانی مدت با کامپیوتر دچار گردن درد، کمردرد و خستگی چشم نشویم؟ در این مطلب به معرفی یک نرم افزار ساده ارگونومی یادآور وقت استراحت و نرمش در محیط کار می‌پردازیم که برای سلامتی بسیار ضروری و کاربردی است.

معرفی و دانلود نرم افزار یادآور وقت استراحت و حرکات کششی جهت کار با کامپیوتر
معرفی و دانلود نرم افزار نارسیس یادآور وقت استراحت و حرکات کششی جهت کار با کامپیوتر

تقريبا همه افرادي كه براي مدت طولاني و به طور مداوم از كامپيوتر استفاده مي‌كنند، دچار مشكلاتي در نواحي مختلف بدن مثل گردن، كتف، كمر، دست، پا و چشم‌ها مي شوند.

فشار ناشي از نشستن نادرست، و استفاده از ميز و صندلي‌هايي كه با استانداردهاي لازم براي سلامتي تطبيق ندارند، در صورت تداوم مي‌تواند صدماتي جبران ناپذير به بدن فرد وارد كنند. از جمله اين صدمات مي‌توان به سندروم مچ دست، گردن درد و كمر درد شديد و خستگي و كاهش ديد چشم اشاره كرد.

در مطلب پیشین (اینجا) در خصوص الزامات و اصول اولیه مربوط به طراحی و چیدمان تجهیزات و کامپیوتر بر روی میز کار و نکات ارگونومی صحبت کردیم. خوشبختانه با نرمش‌هاي بسيار ساده‌اي مي‌توان از صدمات  ناشی از کار مداوم با کامپیوتر جلوگيري كرد.

كافيست به ياد داشته باشيد كه در طول روز چند بار و هر بار تنها چند ثانيه، يكي از اين نرمش‌های نرم افزار نارسیس را انجام دهيد. در اغلب موارد، براي انجام آنها حتي نيازي به بلند شدن از پشت ميز كار نداريد. پس از اجراء، نرم افزار در فواصل زماني مورد نظر شما، جزئيات اين نرمش‌ها را يكي پس از ديگري به شما يادآوري مي‌كند.

نرم افزار ارگونومی یادآور وقت استراحت کار مداوم با کامپیوتر
نمونه تصویر یادآور نرمش محیط کار

براي حفظ سلامتي خودتان حتما از اين برنامه استفاده كنيد و توصيه هاي آنرا جدي بگيريد؛ اين نرمش‌ها آنقدر ساده و طبيعي هستند كه مزاحمتي براي همكاران ايجاد نخواهند كرد.

یکی از متدهایی که برای سلامتی چشمان خود می‌توانید بکار گیرید، متد 20-20-20 است. یعنی هر 20 دقیقه، 20 ثانیه به نقطه‌ای در 20 متری خود زل بزنید.
  • این برنامه auto run بوده و نیاز به نصب ندارد. تنها اقدام لازم اجرای فایل است.

برای اعمال تنظیمات و تغییر فاصله زمانی هشدار و جهت اعلان پس از یک مرتبه خاموش و روشن کردن کامپیوتر، بر روی آیکون برنامه در حال اجرا در قسمت آیکونهای اعلان کنار ساعت راست کلیک نموده و گزینه تنظیم را بزنید.

تنظیمات نرم افزار ارگونومی یادآور وقت استراحت نارسیس
تنظیمات مربوط به نرم افزار نارسیس

جهت دریافت برنامه اینجا کلیک کنید. (حجم: 1.7 مگابایت)

اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *