5 روش کاهش استرس + پر استرس‌ترین مشاغل دنیا

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

عادات غذایی نامناسب و کم‌تحرکی از دلایل اصلی بروز استرس یا افزایش آن هستند. در این مطلب به 5 راهکار کاهش استرس از جمله تأثیر رژیم غذایی مناسب و ورزش می‌پردازیم.

در مطلب پیشین، 10 راهکار اساسی مقابله با استرس را بیان کردیم. و گفتیم که قبل از هر چیز باید علل استرس را پیدا کنید. و دلایل اضطراب و نگرانی‌هایتان را بدانید. حال به 5 روش فرعی دیگر که می‌تواند در کاهش استرس مؤثر باشد می‌پردازیم.

ـ فیلم آموزشی: 10 راهکار برای کاهش استرس

5 روش کاهش استرس:

1ـ رژیم غذایی

رژیم غذایی نامناسب ممکن است از علل استرس یا افزایش‌دهنده استرس باشد. اضطراب ممکن است به دلیل غذا نخوردن یا خوردن غذای ناکافی و نامناسب بروز کند. اگر قند خون شما کم باشد، ممکن است احساس اضطراب بیشتری کنید.

2ـ ورزش کنید!

ورزش کردن جزو راهکارهای اساسی مقابله با استرس است. با حدود 30 دقیقه ورزش در هر روز، بدن خود را در برابر اضطراب مقاوم کنید. این که چه ورزشی می‌کنید مهم نیست. فقط سعی کنید فعال باشید! پیش‌تر در خصوص راه‌های آسان برای فعال بودن در خانه، محل کار و دانشگاه و مزایای داشتن فعالیت فیزیکی مواردی را مطرح کردیم. حتماً مطالعه کنید.

3ـ چای بابونه بنوشید!

چای بابونه بنوشید تا استرس شما کم شود. بابونه به همان بخش از مغز واکنش نشان می‌دهد که یک داروی دیازپام تأثیر می‌گذارد.

4ـ عطر سنبل بزنید.

گل سنبل علاوه بر زیبایی، بوی فوق‌العاده‌ای دارد که در واقع یک مستی‌آور خفیف و ایمن است! به همین دلیل برای کمک به افرادی که در موقعیت‌های استرس‌زا هستند کمک کننده است. و احساس آرامش بیشتری می‌آورد.

از مکمل‌های والرین استفاده کنید.

والرین کاهنده اضطراب است و به خواب طبیعی کمک می‌کند. پس قبل از رانندگی مصرف نکنید.

روشهای کاهش استرس
اینفوگرافی 5 روش کاهش استرس

پر استرس‌ترین مشاغل دنیا

در پایان لیستی از پر استرس‌ترین مشاغل دنیا مشاهده می‌کنید. این لیست بر اساس یک سری بررسی‌ها و مطالعات پژوهشگران آمریکایی صورت گرفته است. هر چند کار کردن در برخی کشورها که مشکلات عدیده اقتصادی و مدیریتی در حوزه اشتغال و معیشت وجود دارد، تفاوت چندانی میان برخی مشاغل دیده نمی‌شود. و همگی جزو پراسترس‌ترین‌ها محسوب می‌شوند. لذا خودتان مراقب سلامتی‌تان باشید!

اینفوگرافی پر استرس‌ترین مشاغل دنیا
اینفوگرافی پر استرس‌ترین مشاغل دنیا
اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *